Narodil jsem se v Mostě a žiji v Mostě. Jméno Jaroslav mi dala maminka při narození. Druhé jméno jsem přijal 22. 04. 2000 při křtu. Biřmovací jméno mám Adam a jméno Emanuel je jméno řádové. Má to tak být.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

Časopis SVÍČKA

Osud svíčky je ten, že splnila svůj účel.
Patronem této myšlenky je Mons. ThDr. Josef Koukl
18. biskup litoměřický

narozen: 8. 11. 1926
vysvěcen na kněze: 23. 4. 1950
jmenován biskupem: 26. 7. 1989
vysvěcen na biskupa: 27. 8. 1989
rezignoval: 24. 12. 2003
zemřel: 22. 5. 2010

Všemohoucí Bože, prosíme tě za tvého služebníka, zemřelého biskupa Josefa Koukla: odměň jeho péči o lid, kterýs mu svěřil, a přijmi ho k sobě do věčné radosti. Prosíme o to skrze tvého Syna, našeho Pána Ježíše Krista, který s Tebou v jednotě Ducha svatého žije a kraluje na věky věků. Amen.
Svíčka a její provoz

Je pravdou že svíčka svítí zadarmo, což veliká výhoda oproti třeba žárovce, nebo zářivce. Svíčka má svou pořizovací hodnotu, ale svítí zadarmo. Žárovka je sice lepší, ale vyžaduje stálý zdroj proudu. Tak tu máme nejen nákupní hodnotu, ale i provozní náklady. Cenově levněji příjde tedy žárovka. Protože cena svíček při dnešních cenách je vyžší, než provozní náklady žárovek. Na to je jednoduchý výpočet podle toho kolik platíme za 1KWh za elektřinu a je třeba posoudit nákup svíčky.
Studium vesmíru

Oblékat se musíme podle toho, co konáme za práci. "Kdo nepracuje ať nejí" (říká přísloví). Faktem však je, že když se ochladí vezmeme si teplé oblečení. Ale co na měsíci a co na Marsu? Jaké si vezmu oblečení? Na těchto tělesech panuje extrémní mráz, nebo vysoká teplota. Tudíž zde mohou žít jen ty organismy které jsou na to vybaveny. Člověk je také organismus a to s provozní teplotou těla 36,6 °C. A nejlépe je když teplota vzduchu má kolem 25°C. To znamená že se musíme z počátku přizpůsobit, než jsme trochu otužilí. Nebo vytvořit takové podmínky, abychom neměly přílišnou zimu nebo teplo. Je to oblast regulace (regulátoru) teploty a jejího nastavení. Shlédl jsem několik videosouborů na toto téma a zjistil jsem, že je to v nastavení okolních hodnot pro existenci života. Z čehož vyplívá, jaký dům takový majitel.
Co budeme dělat na měsíci?

Já osobně budu koukat na TV, nebo poslouchat rádio. Asi je blbost koukat na reklamy, neboť zpočátku jak víme na měsíci nejsou obchodní řetězce. No a nebo internet. Když půjdeme dále do kosmu, stále můžeme sledovat internet. Sice s malým spožděním (na základě vzdálenosti od země), ale i to jde. Teď trochu fantazíruji, ale zpráva z marsu sem letí cca 20 minut. Webové stránky se budou zřejmně objednávat. Zde hraje hlavní roli dobrá příprava. Jinak se bydlení na měsíci či marsu od země lišit nebude. Je to jen jiná krajina.